Chwastobójcze - Herbicydy

Informacja

Producenci

  • Banner

BANDUR 600 SC 1L Zobacz większe

BANDUR 600 SC 1L

1131875

Nowy produkt

99,00 zł brutto

99,00 zł za szt.

Więcej informacji

Chwasty w uprawach warzyw i ziemniaków najczęściej zwalcza się za pomocą herbicydów w dwóch terminach: przed i po wschodach. W uprawie ziemniaka Bandur stosujemy wyłącznie przed wschodami tej uprawy. Plantator potrzebuje wówczas preparatu skutecznego, szybkiego w działaniu. Dla oszczędności czasu i środków finansowych warto, by taki środek można było wykorzystać w kilku uprawach. Te wszystkie warunki spełnia nowy herbicyd - Bandur.

Herbicyd ten jest pobierany przez liścienie i koleoptyl chwastów. Najwyższą skuteczność osiąga w momencie kiełkowania i wschodów chwastów, a także  w fazie liścieni. Po pobraniu przez chwasty przyczynia się do blokowania wytwarzania chlorofilu. W glebie zachowuje aktywność przez okres od 2 do 3 miesięcy od mometu aplikacji, dzięki czemu ogranicza także zachwaszczenie wtórne (występujące pod koniec wegetacji).

Typowymi objawiami działania aklonifenu, substancji aktywnej Bandura, jest bielenie i chloroza młodych pędów oraz liści chwastów. Należy pamiętać, że stosoując herbicyd Bandur, podobnie jak wszystkie inne herbicydy doglebowe - gleba powinna być wilgotna (mniejsze ryzyko odparowania cieczy roboczej z powierzchni gleby).


Opinie

Napisz opinię

BANDUR 600 SC 1L

BANDUR 600 SC 1L

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Śledź nas na Facebooku