Mikroelementy i chelaty

Informacja

Producenci

  • Banner

HYDROPON MIKRO PLUS 1L Zobacz większe

HYDROPON MIKRO PLUS 1L

1111023

Nowy produkt

12,00 zł brutto

12,00 zł za szt.

Więcej informacji

Płynny, skoncentrowany nawóz przeznaczony do fertygacji w podłożach inertnych, organicznych oraz w gruncie, a także do dokarmiania pozakorzeniowego roślin.
HYDROPON MIKRO Plus uwzględniany w programach nawożenia roślin zapobiega powstawaniu niedoborów mikroelementów w uprawach. W przypadku wystąpienia objawów niedoborów mikroelementów – zastosowanie HYDROPONU MIKRO Plus szybko i skutecznie ogranicza negatywne skutki deficytu składników. 

FERTYGACJA
 
Orientacyjne dawki nawozu:
0,03–0,1 litra (30–100 ml) nawozu na 1000 l pożywki gotowej do użytku (stężenie 0,003–0,01%).
Przygotowując roztwory stężone, ilość nawozu należy proporcjonalnie zwiększyć, np. przy pożywkach o 100-krotnym stężeniu zastosować odpowiednio 3–10 l nawozu.
 
Dla upraw w gruncie nawóz stosować, w zależności od potrzeb, 2–3 razy w sezonie wegetacyjnym w pożywce do nawadniania co 2–3 cykl fertygacji.
 
Stosując nawóz HYDROPON MIKRO Plus w pożywce wraz z innymi nawozami, nie należy przekraczać łącznego stężenia 0,2% wszystkich składników w dawkowanej pożywce.
 
DOKARMIANIE DOLISTNE
 
HYDROPON MIKRO PLUS stosować nalistnie w postaci roztworu wodnego. Może być stosowany łącznie z innymi nawozami lub innymi agrochemikaliami (po uprzednim przeprowadzeniu testu sprawdzającego możliwość wykonania i stosowania roztworu wieloskładnikowego).
 
Zalecane stężenie roztworu 0,05–0,1%  (0,05–0,1 l nawozu w 100 l wody).
 
HYDROPON MIKRO PLUS stosować profilaktycznie w terminach i dawkach zalecanych w programach nawożenia poszczególnych gatunków roślin (uwzgledniających zapotrzebowanie roślin na mikroelementy w określonych fazach rozwoju) lub interwencyjnie, gdy wystąpią wizualne objawy niedoboru mikroelementów na roślinach.
Stężenie roztworu oraz ilość cieczy użytkowej dostosować do wymagań poszczególnych gatunków roślin oraz techniki oprysku. W trakcie zabiegów unikać dużego nasłonecznienia, wysokiej temperatury oraz wiatru powodującego znoszenie kropel.
 
Przygotowanie roztworu: Do zbiornika napełnionego w ½–⅔ wodą dodać HYDROPON MIKRO PLUS przy włączonym mieszadle. W podobny sposób wprowadzać inne dopuszczone i zalecane składniki roztworu, zgodnie z ich instrukcjami stosowania. Zbiornik uzupełnić wodą do wymaganej objętości.
Ciecz zużyć bezpośrednio po przygotowaniu.

Opinie

Napisz opinię

HYDROPON MIKRO PLUS 1L

HYDROPON MIKRO PLUS 1L

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Śledź nas na Facebooku