Ogórek

Informacja

Producenci

  • Banner

OGÓREK MIRABELLE F1 250n

1020256

Nowy produkt

67,60 zł brutto

67,60 zł za szt.

Więcej informacji

MIRABELLE F1 - STANDARD OD LAT I NA LATA!

Produkcja ogórka partenokarpnego pod osłonami nie należy do najłatwiejszych. Potrafi być jednak bardzo opłacalna. Uprawie towarzyszy wiele czynników stresogennych, wpływających bezpośrednio na plon.

Zimne noce plus niedobór światła w ciągu dnia przy uprawach bardzo wczesnych mocno ograniczają wzrost roślin. Letnie upały, silne słońce połączone z trudnościami odpowiedniego wietrzenia roślin powodują, że niemalże więdną, schną. Uprawa również odbywa się w różnych podłożach - od uprawy w glebie przez słomę do wełny mineralnej lub w matach kokosowych. Zmienne są również miejsca uprawy - tunele foliowe, szklarnie starych konstrukcji, jak i nowoczesne obiekty. Roślina sama w sobie musi być łatwa w prowadzeniu, by producent potrafił reagować szybko na jej potrzeby. Dodatkowo dochodzi zmienność rynku i wymagań odnośnie koloru i jakości owocu. W obliczu tak wielkich zmiannych - uprawowych/rynkowych, warto uprawiać odmianę, na której można polegać, której uprawa nie jest wyzwaniem, a źródłem dobrej jakości owoców i wysokiego plonu. Producent potrzebuje odmiany, która urośnie i da wysoki plon w różnych warunkach uprawowych i pogodowych.

Odmiana Mirabelle F1 jest w Polsce od lat! Można powiedziec, że ukształtowała rynek ogórka małosolnego W Polsce. To odmiana, która od lat towarzyszy producentom w różnych warunkach uprawowych, ze względu na swoje unikalne cechy. Szybko odbudowuje krzak po okresach chłodu lub niedoboru światla. Bardzo dobrze znosi upały, jak i niskie temperatury. Radzi sobie ze zmniejszoną ilością światła w najwcześniejszych nasadzeniach. Mirabelle F1 jest uprawiana jest w różnych warunkch - od tuneli foliowych po nowoczesne szklarnie, ponieważ w każdych z tych konstrukcji daje wysoki plon, dobrej jakości owoców.

Szczególnym atutem Mirabelle F1 jest kolor owoców, który jest unikalny na rynku, dzięki temu, niezależnie od sytuacji rynkowej, popyt na tego typu ogrórka jest niezmienny. Dlatego też śmiało można powiedzieć, że Mirabelle F1 to ogórek od lat i na lata!

"Mirabelle F1, to u mnie podstawowa odmiana ogórka partenokarpicznego! Jest niezawodna, niezależnie od warunków danego sezonu"    Paweł Pilas-producent ogórka z Tłokini Kościelnej.

"Mirabelle jest uniwersalną odmianą. Jedyną o takim kolorze owoców. Uprawiamy ją na najwcześniejsze nasadzenia jak i przez cały rok. To podstawowa odmiana w naszym gospodarstwie". Krzysztof Bączak - producent ogórka z Opatówka.

Mirabelle F1

Wczesna i bardzo plenna odmiana ogórka, standard na rynku!

Odporność: HR:Ccu, IR: CMV/Px

Owoc:

  • smukły, kształtny,
  • proporcje długości o średnicy: 3,3:1
  • jasnozielona skórka, pokryta średniej wielkości brodawkami.

Uwagi:

  • do uprawy zarówno pod niskimi jak i wysokimi osłonami,
  • odmiana jest odporna na wirusa mozaiki ogórka, parcha dyniowatych oraz mączniaka prawdziwego i mączniaka rzekomego dyniowatych,
  • owoce są doskonałym surowcem do produkcji ogórka "małosolnego".

Opinie

Napisz opinię

OGÓREK MIRABELLE F1 250n

OGÓREK MIRABELLE F1 250n

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Śledź nas na Facebooku