Menu

3

2

-1

0

Nowości

Promocje

 

WEŁNA MINERALNA MATA EXACT AIR 1000x200x75 CULTILENE

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 9,00 zł 9.00
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

WEŁNA MINERALNA MATA EXACT AIR 1000x200x75 CULTILENE

Exact Air wyznacza nowe standardy dla podłoży z wełny kamiennej. Dzięki technologii Gradient gęstość maty wzrasta równomiernie od dołu ku górze. Z tego powodu pionowe zróżnicowanie parametrów podłoża (wilgotności, EC i pH) oraz poziomu natlenienia (zawartość O2) jest znacznie mniejsze niż w innych rodzajach mat. Przekłada się to na bardzo dobry rozwój systemu korzeniowego. Nasze doświadczenia zdobyte w wyniku obserwaji upraw na powierzchni przekraczającej już 200 ha dowodzą, że mata Exact Air stanowi zupełnie nową jakość w asortymencie podłoży.

Mata w swojej spodniej części tylko na krótko pozostaje maksymalie uwodniona (100%) po odpłynięciu nadmiaru pożywki wilgotność podłoża szybko spada do 90%, dzięki czemu na spodzie maty korzenie mają więcej włośników i znacznie mniej jest mało aktywnych korzeni "wodnych".

Bardzo dobre rozmieszczenie systemu korzeniowego w macie w połączeniu z technologią Gradient poprawia zdolności maty do szybkiego ponownego nasączania. Dzięki temu kontrola wilgotności oraz poziomu EC jest lepsza i łatwiej jest osiągnąć oraz utrzymać optymalne wartości parametrów maty. Dzięki temu, a także ze względu na poziomy układ włókien system korzeniowy dobrze przerasta matę i rozwija się w całej jej objętości. Lepsza dystrybucja korzeni zapewnia lepszą kontrolę i skuteczniejsze zarządzanie ilością wody w macie oraz ogranicza prawdopodobieństwo wystąpienia problemów z systemem korzeniowym, spowodowanych niskim natlenieniem strefy korzeniowej. Dlatego dzięki matom Exact Air można uzyskać maksymalną wydajność uprawy - zwłaszcza podczas szybko zmieniających się warunków pogodowych w okresie późnego lata i wczesnej jesieni, kiedy skracają się dni i zmniejsza się poziom radiacji.

Co to jest technologia Gradient?

Mata Exact Air jest produkowana w technologii Gradient. Oznacza to, że gęstość ułożenia włókien wełny kamiennej wzrasta równomiernie od dołu ku górze (są one ułożone w macie poziomo). Dzięki temu pionowy rozkład wilgotności maty oraz wartości EC i pH są wyrównane. Produkcja maty o takich parametrach była możliwa dzięki dużej inwestycji poczyniowej przez firmę Saint-Gobain Cultilene w nową linię produkcyjną w fabryce w Gliwicach. Przed realizacją tej inwestycji firma zwróciła się z pytaniem do naszych klientów i specjalistów, jakie są ich oczekiwania odnośnie właściwości podłoży z wełny kamiennej. Na podstawie uzyskanych od nich informacji inżynierowie z Saint-Gobain opracowali technologię Gradient, umożliwiającą uzyskanie mat o pożądanych cechach. Exact Air to mata o parametrach, o jakich wcześniej można było tylko marzyć...

Dlaczego warto wybrać Exact Air?

  • mata bardziej odporna na błędy w strategii nawadniania
  • zmniejszenie strefy maksymalnego uwodnienia na spodzie maty
  • znacznie mniej mało aktywnych "wodnych korzeni" na spodzie maty
  • więcej tlenu w dolnej części maty
  • doskonałe rozmieszczenie korzeni w macie
  • bardzo szybkie i równomierne nasycenie maty po obniżeniu wilgotności (restauracja)
  • "bezpieczne" podłoże, zwłaszcza pod koniec okresu produkcji

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl