Menu

3

2

-1

0

Nowości

Promocje

 

Produkty tygodnia
MISA 21 TERAKOTA FLOSER
MISA 21 TERAKOTA FLOSER
0,95 zł
szt.
DONICZKA PRODUKCYJNA 12 CZARNA FLOSER
DONICZKA PRODUKCYJNA 12 CZARNA FLOSER
0,20 zł
szt.
MATA HORTISIL EXACT 150x1000x75
MATA HORTISIL EXACT 150x1000x75
5,54 zł
szt.
WKŁUWKA 7x7mm
WKŁUWKA 7x7mm
0,15 zł
szt.
DONICZKOPALETA 3/103
DONICZKOPALETA 3/103
1,73 zł
szt.

WEŁNA MINERALNA MATA EXACT AIR 1000x200x75 CULTILENE

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 8,20 zł 8.20
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

WEŁNA MINERALNA MATA EXACT AIR 1000x200x75 CULTILENE

Exact Air wyznacza nowe standardy dla podłoży z wełny kamiennej. Dzięki technologii Gradient gęstość maty wzrasta równomiernie od dołu ku górze. Z tego powodu pionowe zróżnicowanie parametrów podłoża (wilgotności, EC i pH) oraz poziomu natlenienia (zawartość O2) jest znacznie mniejsze niż w innych rodzajach mat. Przekłada się to na bardzo dobry rozwój systemu korzeniowego. Nasze doświadczenia zdobyte w wyniku obserwaji upraw na powierzchni przekraczającej już 200 ha dowodzą, że mata Exact Air stanowi zupełnie nową jakość w asortymencie podłoży.

Mata w swojej spodniej części tylko na krótko pozostaje maksymalie uwodniona (100%) po odpłynięciu nadmiaru pożywki wilgotność podłoża szybko spada do 90%, dzięki czemu na spodzie maty korzenie mają więcej włośników i znacznie mniej jest mało aktywnych korzeni "wodnych".

Bardzo dobre rozmieszczenie systemu korzeniowego w macie w połączeniu z technologią Gradient poprawia zdolności maty do szybkiego ponownego nasączania. Dzięki temu kontrola wilgotności oraz poziomu EC jest lepsza i łatwiej jest osiągnąć oraz utrzymać optymalne wartości parametrów maty. Dzięki temu, a także ze względu na poziomy układ włókien system korzeniowy dobrze przerasta matę i rozwija się w całej jej objętości. Lepsza dystrybucja korzeni zapewnia lepszą kontrolę i skuteczniejsze zarządzanie ilością wody w macie oraz ogranicza prawdopodobieństwo wystąpienia problemów z systemem korzeniowym, spowodowanych niskim natlenieniem strefy korzeniowej. Dlatego dzięki matom Exact Air można uzyskać maksymalną wydajność uprawy - zwłaszcza podczas szybko zmieniających się warunków pogodowych w okresie późnego lata i wczesnej jesieni, kiedy skracają się dni i zmniejsza się poziom radiacji.

Co to jest technologia Gradient?

Mata Exact Air jest produkowana w technologii Gradient. Oznacza to, że gęstość ułożenia włókien wełny kamiennej wzrasta równomiernie od dołu ku górze (są one ułożone w macie poziomo). Dzięki temu pionowy rozkład wilgotności maty oraz wartości EC i pH są wyrównane. Produkcja maty o takich parametrach była możliwa dzięki dużej inwestycji poczyniowej przez firmę Saint-Gobain Cultilene w nową linię produkcyjną w fabryce w Gliwicach. Przed realizacją tej inwestycji firma zwróciła się z pytaniem do naszych klientów i specjalistów, jakie są ich oczekiwania odnośnie właściwości podłoży z wełny kamiennej. Na podstawie uzyskanych od nich informacji inżynierowie z Saint-Gobain opracowali technologię Gradient, umożliwiającą uzyskanie mat o pożądanych cechach. Exact Air to mata o parametrach, o jakich wcześniej można było tylko marzyć...

Dlaczego warto wybrać Exact Air?

  • mata bardziej odporna na błędy w strategii nawadniania
  • zmniejszenie strefy maksymalnego uwodnienia na spodzie maty
  • znacznie mniej mało aktywnych "wodnych korzeni" na spodzie maty
  • więcej tlenu w dolnej części maty
  • doskonałe rozmieszczenie korzeni w macie
  • bardzo szybkie i równomierne nasycenie maty po obniżeniu wilgotności (restauracja)
  • "bezpieczne" podłoże, zwłaszcza pod koniec okresu produkcji

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl