Kategorie

Producenci

Promocje

CALCINIT FLAKES 25kg

Nowy CALCINIT FLAKES 25kg

44,00 zł

44,00 zł za szt.

1111116

Rozpuszczalna saletra wapniowa w formie płatków, przeznaczona do sporządzania roztworów wodnych stosowanych w fertygacji i nawożeniu pozakorzeniowym. 

Skład nawozu i właściwości fizykochemiczne: 

azot całkowity – 15,2% N (w ty 14,5% N-NO3 i 0,7% N-NH4); wapń – 27,5% CaO (19% Ca); 

rozpuszczalność (w 20°C) – 2000 g/l wody; EC (1g/l w 25°C) – 1,2mS/cm; pH (10% roztworu) - 6-7. 

Co wyróżnia YaraLiva™ Calcinit™ Flakes: 

– brak otoczki, wysoka czystość i doskonała rozpuszczalność – bezpieczeństwo stosowania bez ryzyka zatykania kroplowników i dyszy opryskiwaczy; 

– brak matali ciężkich i substancji fitotoksycznych – gwarancja bezpieczeństwa dla roślin i ludzi; 

– wpływ na wielkość plonu – szybko działająca, saletrzana forma azotu jest przyswajana zaraz po zastosowaniu; 

– wysoka zawartość natychmiast dostępnego wapnia – wpływa na zdrowy rozwój systemu korzeniowego, poprawia wygląd, smak, jędrność, trwałość pozbiorczą kwiatów i właściwości przechowalnicze warzyw i owoców, zmniejsza ich podatność na choroby grzybowe oraz uszkodzenia podczas transportu; 

– pozytywny wpływ na strukturę podłoża i stabilizację odczynu w środowisku korzeniowym. 

Zalecenia stosowania: 

Nawożenie pozakorzeniowe: jednorazowa dawka nawozu: 5 – 10 kg na ha w zależności od gatunku, celu stosowania oraz fazy rozwojowej uprawy. Zabieg wykonywać najlepiej rano lub wieczorem unikając okresów intensywnej operacji słonecznej i wysokiej temperatury. 

Uprawy pod osłonami: nawożenie pozakorzeniowe – roztwór do opryskiwania przygotowujemy poprzez rozpuszczenie 0,3–1 kg nawozu w 100 litrach wody (w zależności od gatunku i fazy rozwojowej). Zabieg wykonywać z dodatkiem zwilżacza w taki sposób, aby ciecz dokładnie pokryła organ rośliny, który chcemy zaopatrzyć w wapń; najlepiej rano lub wieczorem unikając okresów intensywnej operacji słonecznej i wysokiej temperatury. 

Fertygacja – rośliny podlewamy w zależności od gatunku i fazy rozwojowej wodnym roztworem nawozu o stężeniu 0,01–0,2% (0,1–2 kg/1000 litrów roztworu). W przypadku sporządzania roztworów stężonych YaraLiva™ Calcinit™ Flakes należy rozpuszczać w innym zbiorniku niż nawozy zawierające fosforany i siarczany.

Napisz opinię

CALCINIT FLAKES 25kg

CALCINIT FLAKES 25kg

Polecamy inne produkty z tej kategorii :