Posypowe

Informacja

Producenci

  • Banner

SUMIN MOCZNIK 1 kg Zobacz większe

SUMIN MOCZNIK 1 kg

1111200

Nowy produkt

Ostatnie egzemplarze!

6,00 zł brutto

6,00 zł za szt.

Więcej informacji

Mocznik
Przeznaczenie i stosowanie.

Mocznik  zawiera azot w formie amidowej, ulegającej stopniowym przemianom w glebie do form mineralnych, amonowej i azotanowej, pobieranych przez rośliny.

Jest przydatny i skuteczny w przedsiewnym oraz pogłównym nawożeniu wszystkich gatunków roślin uprawnych.Może być stosowany na wszystkich glebach, z wyjątkiem gleb o odczynie bardzo kwaśnym, zasadowym lub gleb świeżo wapnowanych, pod wszystkie rośliny w uprawie polowej, na terenach zieleni, roślin warzywnych, ozdobnych, drzew i krzewów owocowych oraz trawników. Nawóz można stosować do opryskiwania drobnokroplistego o stężeniu 1-2% (10-20 g mocznika na litr wody). Mocznik stanowi dobre źródło azotu do kompostowania w dawce 1,5-3,0 kg na m3 kompostowanej masy.

Dawkowanie  i sposób nawożenia.
Dla uniknięcia strat azotu, mocznik zastosowany pogłównie wymieszać z glebą podczas wykonywania  zabiegów pielęgnacyjnych. Przed wysiewem można mieszać z solą potasową lub siarczanem amonu. Nie mieszać z innymi nawozami azotowymi. Stosować w okresie intensywnego wzrostu roślin, nie później niż do końca lipca. Nie wysiewać na zbyt zimną glebę, gdy jej temperatura jest niższa niż 12OC..

Opinie

Napisz opinię

SUMIN MOCZNIK 1 kg

SUMIN MOCZNIK 1 kg

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Śledź nas na Facebooku