Stymulatory wzrostu

Informacja

Producenci

  • Banner

BROS UKORZENIACZ SADZONKI ZIELNE 50g Zobacz większe

BROS UKORZENIACZ SADZONKI ZIELNE 50g

1130092

Nowy produkt

11,00 zł brutto

11,00 zł za szt.

Więcej informacji

Specjalistyczny nawóz wspomagający proces ukorzeniania sadzonek zielnych. Zawiera wszystkie składniki odżywcze, które są niezbędne do szybkiego wytworzenia silnego i zdrowego systemu korzeniowego. Może być również wykorzystywany podczas wysiewania nasion, jako środek wspomagający proces kiełkowania.

Zawiera aktywatory procesu ukorzeniania, a wysoka zawartość fosforu stymuluje intensywny rozwój systemu korzeniowego. Ponadto nawóz łagodzi objawy uszkodzeń korzeni związane z przesadzaniem oraz ułatwia adaptację nowo posadzonych roślin. Nawóz może powodować powstawanie brunatnych plam na elementach betonowych, ceramicznych i kamiennych. W przypadku rozsypania na nie nawozu, niezwłocznie go zebrać, a pozostałości zmyć wodą. Powstałe plamy przemyć roztworem kwasu cytrynowego.

STOSOWANIE
- przy ukorzenianiu sadzonek zielnych, odnóżek oraz przy wysiewie nasion.

SPOSÓB ZASTOSOWANIA
- sadzonki: w zależności od wielkości wysadzanej rośliny, wsypać na dno dołka około 0,50- łyżeczkę nawozu (ok. 2,5-5 g) i wymieszać go z glebą; następnie podalć dołek i posadzić roślinę.
- odnóżki: wsypać na dno dołka o,5 łyżeczki nawozu i wymieszać go z glebą; ukorzenianą końcówkę odnóżkizamoczyć w wodzie, a następnie umieścić w dołku, przysypać ziemią i podlać.
- nasiona: do przygotowanego rowka wsypać nawóz w ilości ok. 1-2 łyżeczki (5-10 g) na 1 mb i wysiać nasiona; przykryć ziemią i podlać.

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Śledź nas na Facebooku