Stymulatory wzrostu

Informacja

Producenci

  • Banner

ASAHI SL 1L Zobacz większe

ASAHI SL 1L

1130776

Nowy produkt

Ten produkt nie występuje już w magazynie

115,00 zł brutto

115,00 zł za szt.

Więcej informacji

Asahi SL to unikalny biostymulator wpływający na lepszy wzrost wegetatywny i rozwój generatywny oraz wyższą produkcję biomasy roślin uprawnych. Wysokie parametry plonotwórcze są wynikiem lepszej efektywności fotosyntezy, poprawnej gospodarki wodnej w roślinie oraz wzrostu zawartości składników organicznych.

Pozytywne efekty działania Asahi SL są wynikiem zniwelowania wpływu niekorzystnych warunków podczas wzrostu i rozwoju roślin.

Mechanizm działania - mechanizm sukcesu

Asahi SL ma unikalny mechanizm działania. Został on dogłębnie przebadany na poziomie genu, komórki, jak i całej rośliny. Po zabiegu cząsteczki aktywne Asahi SL przechodzą łatwo do komórek roślinnych, gdzie są metabolizowane do komponentów naturalnie występujących w roślinie. Działanie widoczne jest na każdym poziomie organizacyjnym rośliny, zaczynając od biochemicznych procesów zachodzących w komórkach roślinnych, poprzez procesy fizjologiczne wpływające na poszczególne organy, aż do efektów widocznych ma poziomie całej rośliny. Zmiany na poziomie molekularnym potwierdzone zostały dzięki obserwacji zmian w ekspresji genów (pomiar za pomocą mikromacierzy). Wśród genów ze zmienioną ekspresją pod wpływem działania Asahi SL, większość (>90%) wykazywało podwyższoną aktywność. Geny te w roślinie odpowiadają za wzrost i rozwój roślin zarówno wegetatywny , jak i generatywny, fotosyntezę, gospodarkę hormonalną, transport oraz odporność na czynniki stresowe.

Zabieg Asahi SL wspomaga roślinę w odpowiedzi na różnego rodzaju stresy abiotyczne jak: niska temperatura, susza, nadmierne uwilgotnienie, zasolenie, obecność metalii ciężkich, fitotoksyczność pestycydów i nawozów. Asahi SL przyczynia się do obniżenia stresu oksydacyjnego powodującego starzenie się i rozpad komórek, poprzez wzrost aktywności enzymów antyutleniających. Rośliny potrafią samodzielnie przystosować się do niekorzystnych warunków dla wzrostu i rozwoju, uruchamiając szereg szlaków metabolicznych. Często reakcja roślin jest niewystarczająca i trwa zbyt długo, co przekłada się na obniżenie wysokości i jakości plonu. Działanie Asahi SL polega na wspomaganiu naturalnie zachodzących procesów sprawiając, że reakcja roślin jest bardziej energiczna.

Korzyści:

  • Asahi SL gwarantuje optymalne warunki wzrostu od początku sezonu wegetacyjnego.
  • Przygotowuje rośliny do niekorzystnych warunków.
  • Wpływa na rozwój wegetatywny warzyw.
  • Bierze udział w rozwoju generatywnym : zawiązywanie kwiatów, zawiązywanie owoców.
  • Efektywnie wspomaga wykorzystanie nawozów pozakorzeniowych.

 

Opinie

Napisz opinię

ASAHI SL 1L

ASAHI SL 1L

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Śledź nas na Facebooku