Agrotkaniny

Informacja

  • Banner

Agrotkaniny 

Agrotkaniny, które w swojej ofercie ma internetowa hurtownia ogrodnicza Lidia Horti Logistic, to najwyższej jakości maty ogrodnicze, wykorzystywane przy roślinach uprawnych. Wykorzystuje się je zarówno na plantacjach, jak i w przydomowych ogródkach. Maty podsiąkowe mają żywotność od 2 do 6 lat. Do ich produkcji wykorzystuje się mocne, polipropylenowe nitki, a do montażu: specjalne szpilki do agrowłókniny.

Jest 14 produktów.
na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 14 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 14 elementów

Poznaj zalety naszych czarnych agrotkanin ogrodowych

Agrotkaniny ogrodowe, sprzedawane przez hurtownię Lidia Horti Logistic, mają za zadanie:
    • zwiększyć efektywność plonów,
    • zachować optymalną wilgotność gleby,
    • utrzymać najlepszą dla roślin temperaturę,
    • uniemożliwić wzrost chwastów.

Maty podsiąkowe różnią się od siebie gramaturą i kolorem. Wyróżniamy m.in. agrotkaniny czarne, brązowe, zielone i białe. Do ich zamocowania niezbędne są szpilki do agrowłókniny, które zabezpieczą materiał nawet podczas porywistych burz.

Przeznaczenie i funkcje czarnych agrotkanin ogrodowych

Agrotkaniny polipropylenowe oraz fliselinowe wykorzystuje się głównie na plantacjach truskawek i warzyw. Zastosowanie maty podsiąkowej pomaga ograniczyć używanie środków chemicznych (np. środków ochrony roślin). Najpopularniejsze na rynku są agrotkaniny czarne o różnej gramaturze: od 50 do 160g/m2. Do tego materiału, m.in. ze względu na jego grubość, należy kupić specjalne szpilki do agrowłókniny, ponieważ inne szpilki mogą nie utrzymać mat na miejscu.

Agrotkaniny znacznie poprawiają warunki do rozwoju roślin. Nie tylko chronią je przed zmarznięciem i upałami, ale również zapewniają im nieograniczony dostęp do wody. Ograniczają również wzrost chwastów, które kradną cenne mikroskładniki z gleby. Przy roślinach uprawnych są nieocenione.

Agrotkaniny ściółkujące – zalety

Agrotkaniny z hurtowni Lidia Horti Logistic dostępne są w różnych gramaturach, dzięki czemu każdy pasjonat ogrodnictwa znajdzie w ofercie coś dla siebie. Maty podsiąkowe to zdecydowanie tańsze rozwiązanie niż kupowanie środków ochrony roślin. Jest to również zdrowsza opcja i na pewno bardziej się opłaca w przypadku większych plantacji. Interesuje Cię agrotkanina pod truskawki do domowego ogródka? Montaż maty przy pomocy szpilek do agrowłókniny oszczędzi Twój czas, który poświęcałbyś na regularne nawożenie roślin.

Przy zakupie mat ściółkowych warto kupić cały zestaw ze szpilkami do agrowłókniny. Maty podsiąkowe należy mocować specjalnymi szpilkami. Szpilki do agrowłókniny są elastyczne i można je wykorzystać wielokrotnie. Często mają one dodatkowe zęby, które pomagają utrzymać maty na miejscu nawet podczas gwałtownych burz.

Zachęcamy również do zapoznania się z naszą ofertą nasion holenderskich.

Śledź nas na Facebooku