Menu

3

2

-1

 

Nowości

Promocje

 

Produkty tygodnia
Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Nasiona pora

Kiedy jesienią, zimą i wiosną szaleją infekcje, warto sięgnąć po nasiona pora. Ma właściwości bakteriobójcze, stanowi bogate źródło witamin i działa wykrztuśnie na kaszel. Jeśli masz przydomowy ogródek, zacznij uprawiać por. Czytaj dalej, a dowiesz się, jak sadzić i dbać o to cenne warzywo, aby zbierać obfite plony.

POR BLIZZARD 50g POR BLIZZARD 50g
Cena:

88,00 zł

szt.
zobacz więcej
POR CHINOOK 10tys POR CHINOOK 10tys
Cena:

750,00 zł

szt.
zobacz więcej
POR COLUMBUS 10tys POR COLUMBUS 10tys
Cena:

120,00 zł

szt.
zobacz więcej
POR COMANCHE 10tys POR COMANCHE 10tys
Cena:

745,00 zł

szt.
zobacz więcej
POR FORREST 10tys POR FORREST 10tys
Cena:

143,00 zł

szt.
zobacz więcej
POR JOLANT 50gr POR JOLANT 50gr
Cena:

87,00 zł

szt.
zobacz więcej
POR LANCIA 10tys POR LANCIA 10tys
Cena:

140,00 zł

szt.
zobacz więcej
POR LONGTON F1 10tys POR LONGTON F1 10tys
Cena:

845,00 zł

szt.
zobacz więcej
POR VERTINA 10 TYS POR VERTINA 10 TYS
Cena:

122,00 zł

szt.
zobacz więcej

Por - wymagania

Jeśli chcesz mieć w ogródku dużo pora i cieszyć się bogatymi zbiorami, koniecznie zapoznaj się z wymaganiami tej rośliny.

  • Stanowisko - powinno być słoneczne, przewiewne. Nie należy sadzić pora w towarzystwie dużych roślin, ponieważ mogą blokować dostęp do słońca;
  • Nawożenie - por lubi żyzną glebę, dlatego należy zadbać o właściwe nawożenie azotem i potasem. Pierwsze nawożenie należy wykonać ok. 5 tygodni po posadzeniu w stałym miejscu. Kolejne - po 4 tygodniach, a pory w donicach nawozi się co tydzień.
  • Podlewanie - por to roślina, która nie toleruje suszy. Dlatego pamiętaj o jej regularnym podlewaniu. W Lidia.pl sprawdzisz, jaki system nawadniania ogrodu byłby najlepszy w Twoim przypadku;
  • Odporność na mróz - por jest mrozoodporny, więc można go siać zarówno w donicach, warzywniku, jak i w szklarni czy tunelu foliowym. Por holenderski to idealny przykład rośliny odpowiedniej do całorocznej uprawy.

Por holenderski - sadzenie

Nasiona holenderskie można wysiewać w dwojaki sposób:

  1. z siewu bezpośrednio do gruntu - jest to odmiana do późnego zbioru;
  2. poprzez uprawę z rozsady - to z kolei gatunek do wczesnego zbioru;

Nasiona pora holenderskiego należy zasiać w skrzynkach w marcu i odstawić do ciepłego, ale niesłonecznego miejsca. Natomiast maj to czas wysadzenia dojrzałych sadzonek na stałe miejsca. Jeśli chcesz siać bezpośrednio do gruntu, to termin siewu przypada na kwiecień.
Zbiory pora odbywają się najwcześniej we wrześniu. Odmiany późne zbiera się zimą lub kolejnej wiosny. Pamiętaj tylko, aby na zimę zagony zabezpieczyć agrowłókniną.

 

Jak widzisz, por to warzywo o cennych właściwościach i łatwe w uprawie. Możesz uprawiać go zarówno w ogródku, jak również w donicach na balkonie. Zapoznaj się z naszą ofertą i zobacz, jakie nasiona warzyw holenderskich oferuje nasza hurtownia ogrodnicza.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl