Menu

3

2

-1

 

Nowości

Promocje

 

Produkty tygodnia
Opcje przeglądania

Ogórek gruntowy nasiona

Jeśli chcesz, aby w ogródku wyrósł ogórek gruntowy, nasiona są konieczne do wysiewu. Ogórek stanowi źródło wielu witamin i minerałów. Wykazuje więc pozytywne oddziaływanie na układ pokarmowy, reguluje ciśnienie krwi i zmniejsza ryzyko zachorowania na nowotwory. Znajduje także zastosowanie w kosmetyce. Czytaj dalej, a dowiesz się wszystkiego o uprawie i pielęgnacji ogórka gruntowego.

OGÓREK OCTOPUS F1 500n OGÓREK OCTOPUS F1 500n
Cena:

25,00 zł

szt.
zobacz więcej
OGÓREK ŚREMSKI F1 100g OGÓREK ŚREMSKI F1 100g
Cena:

68,00 zł

szt.
zobacz więcej
OGÓREK MONISIA F1 250N OGÓREK MONISIA F1 250N
Producent: Seminis
Cena:

34,00 zł

szt.
zobacz więcej
OGÓREK SONATE F1 2500n OGÓREK SONATE F1 2500n
Cena:

117,00 zł

szt.
zobacz więcej
OGÓREK ŚREMSKI 250g OGÓREK ŚREMSKI 250g
Cena:

135,00 zł

szt.
zobacz więcej

Ogórek gruntowy - wymagania

Ogórek jest rośliną jednoroczną uprawianą nawet na niewielkim kawałku ziemi. Zobacz, jak należy pielęgnować ogórka, aby zbierać obfite plony.

  • Stanowisko - ogórki mają duże wymagania pod względem ciepła. Dlatego do uprawy należy wybierać miejsca łatwo nagrzewające się.
  • Nawożenie - ogórek ma także duże wymagania glebowe. Gleba powinna być bogata w substancje organiczne i próchnicę. Dlatego też należy stosować intensywne nawożenie.
  • Podlewanie - ogórki gruntowe są bardzo wrażliwe na suszę. Najlepiej podlewać je rano, ponieważ reagują na zmiany temperatury. Natomiast popołudniu warto do podlewania używać ogrzanej wody ze zbiornika.

W Lidia.pl sprawdzisz, jakie są możliwości nawadniania ogrodu.

  • Mrozoodporność - w związku z dużymi wymaganiami cieplnymi, jakie ma ogórek gruntowy, nasiona wysiewa się do gruntu po 15 maja. Dopiero wtedy temperatura gleby nagrzeje się do odpowiedniej temperatury.

Ogórki holenderskie

Jeśli zależy Ci na doskonałej jakości, warto zdecydować się na nasiona holenderskie. Dzięki temu uprawa nie sprawi Ci trudności i będziesz się cieszyć z dobrych plonów. Nasiona ogórków holenderskich są dostępne w naszej ofercie w wielu odmianach. Z pewnością wybierzesz odpowiednie dla siebie.

Ogórki gruntowe możesz zbierać w miarę dojrzewania, czyli od lipca do września. Należy regularnie przeglądać grządki, ponieważ częsty zbiór wpłynie pozytywnie na dojrzewanie tych warzyw.

 

Ogórki gruntowe to warzywa o wielu cennych właściwościach. Świeże, małosolne, kiszone i konserwowe to przysmak często goszczący na naszych stołach. Jeśli posiadasz działkę, warto wyodrębnić kawałek gruntu na uprawę ogórków. W Lidia.pl znajdziesz różnorodne nasiona warzyw holenderskich. Zobacz, jaką ofertę przygotowała nasza hurtownia ogrodnicza.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl