Menu

3

2

-1

 

Promocje

Nowości

 

Produkty tygodnia
EMITER PATYCZKOWY 2L/h
EMITER PATYCZKOWY 2L/h
0,25 zł
szt.
KROPLOWNIK "MIDI" CNL 2L/H KOMPLET
KROPLOWNIK "MIDI" CNL 2L/H KOMPLET
1,11 zł
szt.
KROPLOWNIK REGULACYJNY 0-100 L/H
KROPLOWNIK REGULACYJNY 0-100 L/H
0,90 zł
szt.
WKŁUWKA 7x7mm
WKŁUWKA 7x7mm
0,16 zł
szt.
RURA IRYGACYJNA G20 1mb GRZEWCZA
RURA IRYGACYJNA G20 1mb GRZEWCZA
1,88 zł
mb.
ZRASZACZ ECO 90 LPH ZIELONY
ZRASZACZ ECO 90 LPH ZIELONY
3,50 zł
szt.
EMITER 2,2l PLASTRO SUPERTIF
EMITER 2,2l PLASTRO SUPERTIF
0,84 zł
szt.
RURA IRYGACYJNA PCV 5x1.25 1.0m
RURA IRYGACYJNA PCV 5x1.25 1.0m
0,46 zł
mb.
SUBSTRAT STM-4 250L HOLLAS AURA
SUBSTRAT STM-4 250L HOLLAS AURA
42,00 zł
szt.

System nawadniania kropelkowego - na czym polega?

System nawadniania kropelkowego - na czym polega?

Systemy nawadniania kropelkowego - po co się je stosuje?

Lata w Polsce są coraz bardziej upalne. Nasz klimat się zmienia, a deszcze w porze letniej są gwałtowne i ulewne, ale rzadkie. Na taką porę roku przyda się sprawny system nawadniania ogrodu. Dobrym rozwiązaniem jest właśnie system nawadniania kropelkowego. Woda jest niezbędna do prawidłowego wzrostu roślin. Jeżeli deszczu jest zbyt mało, można skorzystać z konwencjonalnych metod do podlewania, jednak jest to zajęcie czasochłonne, obciążające organizm - szczególnie plecy, jeżeli decydujesz się na konewkę. Często wykorzystywaną opcją jest ręczne podlewanie szlauchem, co także potrafi być bardzo męczące.

System nawadniania kropelkowego jest w pełni zautomatyzowany. Dodatkowo można go zamontować wszędzie - można przy jego pomocy podlewać donice na tarasie, a także wszystkie krzewy w ogrodzie oraz rabatki. Służy także do regularnego nawadniania całego trawnika. Dzięki temu wszystkie rośliny będą odpowiednio nawodnione - nawet podczas największych upałów!

System nawadniania kropelkowego - czy warto?

Systemy nawadniające są także chętnie wykorzystywane do nawadniania warzyw i owoców, które rosną na polach uprawnych lub w sadach. Tego typu instalacja jest w stanie znacznie zaoszczędzić Twój czas - przy okazji równomiernie nawodni cały trawnik, dzięki czemu będzie soczysty i zielony przez cały sezon! Podlewanie kropelkowe w dużej mierze polega na ustawieniu całego systemu w strefach, o które chcesz zadbać, a także zaprogramowaniu go. I gotowe!

Zalety systemu nawadniania kropelkowego

  • Przede wszystkim system nawadniania kropelkowego podlewa równomiernie wszystkie rośliny w swoim zasięgu. Oprócz tego korzystanie z niego jest całkowicie bezobsługowe.
  • Prawidłowo zamontowany system nawadniania kropelkowego sprawia, że nawet wymagające rośliny mogą skuteczniej pobierać wodę. Część systemów jest wyposażona także w specjalne sterowniki, dzięki którym można ustawić takie parametry, jak ilość wody, potrzebnej do nawadniania wymagających gatunków roślin.
  • Systemy nawadniające to także oszczędność wody - korzystając z tego rozwiązania można znacznie zmniejszyć rachunki za wodę. W przypadku porównania systemów nawadniających i podlewania przy pomocy węża ogrodowego szacuje się, że jest to około 50% oszczędności.
  • System nawadniający można zaprogramować - i tak część ogrodu może być podlewana wieczorem, a część rankiem, gdy nie jest jeszcze tak upalnie.

O czym pamiętać przy instalacji?

System nawadniania kropelkowego można podzielić według trzech typów. Wyróżniamy linie kroplujące, taśmy i węże. Bez względu na typ systemu do każdego z nich prowadzą rury i kroplowniki, które należy podłączyć według instrukcji. Kluczem do sukcesu jest nie tylko prawidłowe rozmieszczenie kroplowników, ale także podłączenie ich - należy je ustawić na powierzchni, w odległości 30-40 centymetrów od siebie. Każda większa stacjonarna i internetowa hurtownia ogrodnicza będzie miała w swojej ofercie systemy nawadniające kropelkowe.

Kiedyś te systemy były używane w szklarniach, jednak coraz częściej można je spotkać w ogrodach. Ludzie wciąż jednak decydują się na ten system, by podlewać nasiona holenderskie w szklarniach. Najlepiej zrobisz, jeżeli zapytasz w hurtowni, w której chcesz kupić system kropelkowy, czy nadaje się do podlewania roślin w szklarniach, czy też jego wielkość pasuje bardziej do ogrodów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl