Menu

3

2

-1

 

Nowości

Promocje

 

Promocje
GRILL GAZOWY CROWN 310 864053PL
GRILL GAZOWY CROWN 310 864053PL

3 390,00 zł

Cena regularna: 3 890,00 zł

szt.
ZESTAW PLASTRO 2,2l/h BIAŁY WĘŻYK SZARY SNAPEG
ZESTAW PLASTRO 2,2l/h BIAŁY WĘŻYK SZARY SNAPEG

1,28 zł

Cena regularna: 1,32 zł

szt.
Produkty tygodnia
DONICZKA PRODUKCYJNA 9 CZARNA FLOSER
DONICZKA PRODUKCYJNA 9 CZARNA FLOSER

0,20 zł

szt.
DONICZKA PRODUKCYJNA 11 CZARNA FLOSER
DONICZKA PRODUKCYJNA 11 CZARNA FLOSER

0,27 zł

szt.
T-TAPE 508-10-1350(2300m)
T-TAPE 508-10-1350(2300m)

0,32 zł

mb.
KROPLOWNIK "MIDI" CNL 2L/H
KROPLOWNIK "MIDI" CNL 2L/H

0,64 zł

szt.
T-TAPE 508-15-1000 (2300M)
T-TAPE 508-15-1000 (2300M)

0,28 zł

mb.
DONICZKA PRODUKCYJNA 12 CZARNA FLOSER
DONICZKA PRODUKCYJNA 12 CZARNA FLOSER

0,37 zł

szt.
ZAWIESIE BIAŁE 46cm FLOSER
ZAWIESIE BIAŁE 46cm FLOSER

0,70 zł

szt.
DWÓJNIK JDW "NOWY TYP"
DWÓJNIK JDW "NOWY TYP"

0,37 zł

szt.
EMITER 3,85 LPH JOHN DEER
EMITER 3,85 LPH JOHN DEER

0,59 zł

szt.

AZOFOSKA GRANULOWANA 10 kg

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 75,00 zł 75.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Kod produktu: 1110009

Opis


Jest uniwersalnym nawozem przeznaczonym do nawożenia przedsiewnego jak i pogłównego w uprawach polowych, szklarniowych, pod osłonami i w ogródkach przydomowych. Posiada wszystkie makro- i mikroelementy w zrównoważonych stosunkach, niezbędnych do prawidłowego wzrostu i rozwoju roślin. Zawarte w nawozie łatwo przyswajalne składniki pokarmowe gwarantują uzyskanie wysokich plonów o dobrej jakości. Azofoska nie zawiera w swoim składzie chlorków, co stanowi o jej uniwersalności, gdyż wiele roślin uprawnych jest wrażliwych na podwyższone stężenie chlorków w podłożu. Dodatkowym atutem Azofoski jest to, że występuje zarówno w postaci pylistej, jak i granulowanej, co sprawia, że można dobrać jej formę w zależności od potrzeb.

Sposób stosowania:
Szczegóły dotyczące sposobu stosowania są podane na każdym opakowaniu i ulotce w bardzo przystępny sposób.

Skład nawozu:
Azofoska zawiera trzy podstawowe makroskładniki w stosunku 1(N) : 0,5(P2O5) : 1,4(K2O). Poza nielicznymi wyjątkami, rośliny pobierają najwięcej potasu, wykazując jednocześnie najmniejsze zapotrzebowanie na fosfor. Przeważnie potrzeby pokarmowe roślin względem azotu stanowią 60-80 % potrzebnej dawki potasu.
Z punktu widzenia żywienia roślin relacje między pierwszoplanowymi makroskładnikami w Azofosce są optymalne. Względnie duża zawartość azotu w nawozie sprawia, iż Azofoska jest typowym nawozem wiosennym.

W Azofosce zawarte są bardzo ważne, często niedoceniane, drugoplanowe składniki pokarmowe, a mianowicie magnez (MgO) i siarka (S). W ostatnich latach na nowo odkryto magnez, jako składnik, którego obecność w diecie człowieka jest często niewystarczająca co ma szczególne znaczenie w uprawie warzyw i owoców.

Siarka jest pierwiastkiem odpowiedzialnym w roślinie między innymi za tworzenie białek. Rośliny dobrze odżywione siarką zawierają mniej szkodliwych dla człowieka azotanów i azotynów (szczególnie ważna w uprawie warzyw i owoców) oraz wykazują mniejszą podatność na choroby i atak szkodników. Szczególnie duże zapotrzebowanie na siarkę wykazują rośliny kapustne, cebula i czosnek.

Nawóz posiada w swym składzie komplet sześciu mikroelementów (żelazo, mangan, miedź, cynk, bor i molibden), a to z kolei sprawia, iż Azofoska z powodzeniem może być stosowana także w warunkach braku nawożenia obornikiem.

Formy składników pokarmowych

O wartości nawozu decydują nie tylko relacje między składnikami pokarmowymi, lecz także formy w jakich znajdują się poszczególne pierwiastki. Najważniejszym kryterium jest rozpuszczalność w roztworze glebowym, która decyduje o możliwości pobranie danego składnika przez roślinę. Istotna jest również podatność danego związku na uwstecznianie, czyli przechodzenie w formy nieprzyswajalne dla roślin.

W Azofosce wszystkie składniki pokarmowe występują w związkach łatwo dostępnych już w krótkim okresie po zastosowaniu. Nawóz zawiera azot (podstawowy składnik decydujący o wzroście) w dwóch formach, a mianowicie wolnodziałającej (wiązanej w glebie) oraz szybkodziałającej (słabiej wiązanej w glebie).

Taka formulacja nawozu decyduje o uniwersalności Azofoski i możliwości stosowania przedsiewnego (przedwegetacyjnego) oraz pogłównego (po siewie lub sadzeniu roślin).

Nawożenie przedwegetacyjne wymaga wymieszania nawozu z glebą. Zabieg taki należy wykonać z dwóch powodów. Po pierwsze aby uniknąć lotnych strat azotu (wolnodziałająca forma), a po drugie po to, by równomiernie rozmieścić składniki pokarmowe w strefie wzrostu systemu korzeniowego rośliny.

Pierwiastkiem, który wykazuje szczególnie słabe zdolności do przemieszczania się w głąb gleby jest fosfor. Pozostawiony na powierzchni gleby słabo przemieszcza się do jej głębszych warstw. W nawożeniu składnik ten sprawia duże problemy, gdyż związki fosforu łatwo ulegają w glebie uwstecznianiu (przechodzą w związki trudno dostępne dla roślin), co sprawia, że wykorzystanie fosforu przez rośliny może być niewielkie. W Azofosce fosfor występuje w formie związku o dużej rozpuszczalności, zaliczanego do szybkodziałających i łatwo dostępnych dla roślin nośników fosforu. Ponadto jon amonowy (wolnodziałająca postać azotu) zawarty w nawozie zwiększa dostępność dla roślin trudno rozpuszczalnych związków fosforu obecnych w glebie.

Znana jest wrażliwość niektórych gatunków na obecność chloru w strefie korzenienia się rośliny. Do szczególnie wrażliwych zalicza się rośliny psiankowate (pomidor, papryka, ziemniak), większość krzewów i drzew owocowych, a także cebulę. Wbrew temu co się powszechnie sądzi, problem szkodliwość chloru wynika nie tyle z depresji plonu, lecz wiąże się z pogorszeniem jakości zbiorów, zwłaszcza zdolności do przechowywania. Pod tym względem Azofoska jest nawozem całkowicie bezpiecznym, ponieważ nie zawiera w swoim składzie chlorków, a jedynymi źródłami potasu i magnezu są formy siarczanowe. Obecność w nawozie siarczanów ma jeszcze jedną ważną zaletę. Z Azofoską dostarczamy roślinom siarkę, której niedobory są coraz częściej obserwowane również w ogrodach. Warto podkreślić, iż rośliny pobierają siarkę w takiej formie jaka obecna jest w Azofosce.
Źródłem mikroelementów w nawozie są tzw. sole techniczne, czyli związki łatwo przyswajalne dla roślin.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl