Menu

3

2

-1

 

Nowości

Promocje

 

Produkty tygodnia

POMIDOR MANISTELLA 250szt NASION, ŚREDNIOWCZESNA ODMIANA POMIDORA MALINOWEGO

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 218,00 zł 218.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 2.52173
Producent: HAZERA SEEDS
Kod produktu: 1020985

Opis

POMIDOR MANISTELLA 250szt NASION, ŚREDNIOWCZESNA ODMIANA POMIDORA MALINOWEGO 

Olbrzym wśród malinówek

Bardzo łatwa w uprawie, średniowczesna odmiana pomidora malinowego przeznaczona do tuneli na krótkie i przedłużone cykle (8-12 gron). Zaletą odmiany jest stabilne plonowanie z bardzo dużym udziałem owoców w kalibrze BBB. Charakter wzrostu pozwala na utrzymanie wigoru rośliny nawet przy bardzo dużym obciążeniu tak ciężkimi owocami. Odmiana rekomendowana zarówno do nasadzeń wiosennych, jak i letnich.

Roślina

Manistella charakteryzuje się silnym wigorem, który utrzymuje się również w uprawach przedłużonych. System korzeniowy odmiany jest silny i dobrze rozbudowany , co ułatwia odpowiednie odżywianie rośliny i pozwala uzyskać wysoki plon. Międzywęźla śrdniej długości.

Owoc

Owoce są lekko spłaszczone, 250-300g, równomiernie wybarwione, bez zielonej piętki, z ładną szypułką. Odmiana odporna na mikrospękania bez skłonności do zielonych przebarwień (blotchy). Nie wykazuje tendencji do występowania suchej zgnilizny wierzchołkowej. Owoce bardzo trwałe na roślinie, jak i w obrocie handlowym. Utrzymuje wysoką jakość plonu w okresie gorącego lata.

Odporności:

HR: ToMV, Fol 1,2, Vd, Ff5

IR: TSWV, TYLCV, Mi, Mj, S

Wskazówki uprawowe:

Aby w pełni cieszyć się możliwościami jakie daje ta odmiana, należy prowadzić ją tak, by uniknąć nadmiernej rozbudowy zielonych części rośliny, zanim obciąży się owocami.

W uprawie Manistelli zaleca się sadzenie zaawansowanej rozsady, z widocznym pierwszym gronem.

Szczególne znaczenie ma racjonalne nawożenie azotem tak, by nie przekraczać zalecanych poziomów oraz odpowiednio wczesne podniesienie poziomu potasu. Odmiana nie wymaga regulacji gron. W uzasadnionych eypadkach (zbyt mocne rośliny) zaleca się usuwanie 1 liścia między gronami w początkowym okresie produkcji (pierwsze 3 grona).

Odmianę Manistella rekomenduje się głównie do uprawy w tunelach foliowych, ale znajduje ona zwolenników również wśród producentów szklarniowych, zwłaszcza tych, którzy sadzą rośliny od lutego/marca. W uprawach przedłużonych Manistellę charakteryzuje stabilne plonowanie, również w okresie gorącego lata. Owoce zachowują wtedy jakość i kaliber, co zostało szczególnie docenione przez producentów w minionym sezonie.

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl